Vikingská sekera.
Katalog č.605

Parametry

Hmotnost g
645
Materiál
kov + dřevo
Rozměry cm
60

Bojová Vikingská sekera. Švédsko, Dánsko, 9. století.

1 090 Kč S DPH

901 Kč bez DPH.

Počet
Skladem

Bojová sekera je bezpochyby nejcharakterističtější zbraní vikingských válečníků.

Zpočátku to bylo používáno jako nástroj k stavbě lodí, domů , ale vzhledem k jeho všestrannosti se jeho použití rozšířilo i na bojiště. Vikingská sekera, doprovázená štítem, byla zvlášť ničivým zdrojem. Pohled na Vikingy manipulující s tímto typem zbraně způsobil hrůzu.

Ragnar Lodbrok byl legendárním vikingským králem, který vládl v devátém století na území současného Švédska a Dánska a byl součástí četných náletů na evropský kontinent a na britské ostrovy; Ve skandinávské tradici je mu připomínáno, že je krvežíznivý, vzpurný a způsobil zmatek při manipulaci se svou sekerou na území současné Anglie a Francie.

Začal vpády přes Baltské moře proti nadvládě Semigalianů, Curoniasů a Sambianů. Do roku 845 se stal jedním z největších vikingských válečníků. Poté se rozhodl změnit své cíle a odplul po řece Seině do Paříže, zpustošil západní část říše Franco a dostal ekonomickou záchranu, aby vrátil město vnukovi Charlemagne.

Přestože je dokumentován jako skutečný charakter, existence Ragnar Lodbrok nebyla vždy zcela jasná. Ti z vás, kteří viděli sérii „Vikingové“, znají část dobrodružství tohoto severního krále.