Samopal USA 1942
Katalog č.1313

Parametry

Hmotnost g
3145
Materiál
kov
Rozměry cm
59

Samopal USA 1942.

3 590 Kč S DPH

2 967 Kč bez DPH.

Počet
Skladem

Reprodukce samopalové zbraně z kovu se simulovaným mechanismem pro nakládání a spalování, mobilní bezpečný kryt, odnímatelný zásobník a zatahovací materiál s dvojitou polohou.

M3 byla automatická samopalová puška, kterou v roce 1941 navrhl George Hyde, zkušený zbrojár v německé armádě během první světové války a který v roce 1927 emigroval do USA. Zbraň byla pověřena americkou armádou kvůli účinnosti evropských samopalů, jako je německý poslanec nebo britský Sten, a také kvůli výrobním a nákladovým problémům modelu Thompson M1928A1.

Cíl kulometu M3 byl prostě jednoduchý: aktivoval se zatažením hmoty s otevřeným šroubem a prasklinami, které byly napájeny přímým zásobníkem s dvojitou řadou munice s kapacitou 30 nábojů 45 ACP (11,4 mm). byla to úplně kovová zbraň, která měla teleskopický zásobník a vyhazovací okno pro odstranění vypálených nábojů, což zase působilo jako bezpečné proti možným pádům nebo úderům, které náhodou vystřelily zbraň.

Navzdory problémům při výrobě získal M3 sympatií vojáků a stal se populární jako "mazací pistole". Toto označení pochází z jeho podobnosti s tlakovými maznicemi používanými mechaniky při údržbě těžkých válečných strojů. Do konce války bylo vyrobeno asi 600 000 jednotek M3. To bylo také používáno ve válkách Koreje a Vietnamu a to bylo aktivní až do střední-devadesátá léta.

Mazací pistole vstoupila do boje v roce 1942 s americkou armádou během druhé světové války, celosvětový vojenský konflikt, který se konal v letech 1939 až 1945, kdy se účastnila většina národů světa, seskupené do dvou protichůdných vojenských aliancí: Spojenci druhé světové války (USA, SSSR, Spojené království a Čína) a Axis Powers (Německo, Japonsko a Itálie). Byla to největší válka v dějinách, kdy se mobilizovalo více než sto miliónů vojáků a ve kterých velcí soutěžící využili veškerou svou ekonomickou, vojenskou a vědeckou kapacitu pro službu války a vymazali rozdíly mezi civilními a vojenskými zdroji. Byl to nejhorší konflikt v dějinách a vyústil v 50 až 70 milionů obětí.