Poloautomatická pistole USA, Izrael 1982
Katalog č.1123

Parametry

Hmotnost g
1530
Materiál
kov + plast
Rozměry cm
27

Replika Poloautomatická pistole USA "Desert eagle", Izrael 1982

2 190 Kč S DPH

1 810 Kč bez DPH.

Počet
Skladem

Replika Poloautomatická pistole USA "Desert eagle", Izrael 1982

"Desert Eagle“ (anglicky pouštní orel) někdy nazývaný i Falcon, nebo také "Deagle [Dígl]", je poloautomatická pistole izraelské výroby.

První návrh vznikl v roce 1979. První prototyp byl vyroben o dva roky později firmami Magnum Research Inc. a IMI (zkratka Israeli Military Industries). Pistoli v současnosti vyrábí firma IMI, v roce 1995 byla výroba přesunuta do firmy Saco Defense ve státě Maine v USA, ale v roce 2000 se znovu vrátila do Izraele, poté, co Saco převzala společnost General Dynamics.

Desert Eagle je velká, těžká pistole (některé verze mají hmotnost téměř dva kilogramy) a je tedy jednou z největších na světě.

Někdy ji používají lovci na lovení velké a odolné zvěře. Na běžné nošení však není vhodná, hlavním důvodem je její značná hmotnost a neskladnost.

Desert Eagle se vyrábí v několika variantách v ráži .357 Magnum, .41 Magnum, .44 Magnum, .440 Corbon a nejvýkonnější .50 Action Express. Hlavně mají také různé délky – 15 a 25 centimetrů.

Do roku 1999 se vyráběla varianta s délkou 35 centimetrů. Zásobník má kapacitu 9 nábojů pro .357 Magnum, 8 nábojů pro .44 Magnum a .41 Magnum a 7 nábojů pro .440 Corbon a .50 AE. Pistole se vyrábí v chromovaném, černém a dalších barevných provedeních.

Vzhledem ke specifičnosti zbraně se nepředpokládá, že by byla zavedena u jakýchkoli ozbrojených složek jako standardní zbraň. Vysoký zpětný ráz všech jejích ráží znemožňuje použití pro policii kvůli špatné ovladatelnosti. Veliké rozměry a hmotnost neumožňují skryté či dlouhodobé nošení a zpomalují manipulaci se zbraní. Nízká kapacita je další nevýhodou. Desert Eagle je ale velice populární mezi civilními střelci. Jakožto velmi výkonná a impozantní zbraň je považován za symbol, ba přímo artefakt a mít jej v ruce je pro většinu zbraňových nadšenců zážitek na celý život

 zdroj: Wikipedia